Atölyeler

İlk kez geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa'nın en büyük sanat merkezlerinden biri olan Barbican Centre'da katılımcılarıyla buluşan Digital Revolution Sergisi, 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında, Zorlu Holding’in ana sponsorluğunda, Vestel’in katkılarıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde ziyaretçilerini bekliyor.

Sanat, tasarım, sinema, müzik ve video oyunları başta olmak üzere birçok farklı başlığın bir bütün halinde ele alındığı Digital Revolution sergisinde çocuklar, dünyaca ünlü sanatçılar, film yapımcıları, tasarımcılar, müzisyenler ve oyun üreticilerinin hayranlık uyandırıcı işlerini deneyimleme fırsatını yakalayacak. Profesyonel rehberler eşliğinde sergiyi gezen çocuklar, hayal gücü ve tasarımın birleştiği atölye çalışmalarına katılacaklar. Kayıt olmak için aşağıda bulunan online kayıt sistemimizi kullanabilirsiniz.


Robot Kodlama Atölyesi

"Sadece izleme, dönüşümün parçası ol"

Çocukların, basit programlama ile robotların hareketlerini tasarlayacakları, onları dans ettirip, resimler çizdirecekleri atölye çalışmalarımıza sizleri de bekliyoruz.

Yaş grubu: 7 - 12

Kayıt Ol


Design Thinking & Digital Revolution Workshop

Dünyaca ünlü tasarımcılar, sanatçılar, yazılımcılar ve teknoloji uzmanlarını buluşturan, dünyanın en büyük teknoloji sergisi "Digital Revolution" kapsamında ArtBizTech, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve Zorlu Holding tarafından düzenlenen "Tasarım Odaklı Düşünme" etkinliğinde buluşuyoruz!

Kayıt Ol

Geçmiş Atölyeler

Elektronik Atıklar Geleceğin Mucitleri ile Canlanıyor

Bu atölye çalışmasında çocuklar, dijital çözümler geliştiren uzmanlar olduklarını hayal edecek ve nasıl bir yenilik yaratmak istediklerini düşünecek. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak, daha sağlıklı olmalarına katkıda bulunmak, ömürlerini uzatmak, daha neşeli olmalarına yardımcı olmak ya da daha iyi bir eğitim ortamı yaratmak için elektronik atıklar ve yardımcı tasarım malzemeleriyle makine, araç, obje ya da fikir tasarlayacaklar.

Bana Göre Dijital Devrim – Stop Motion Atölyesi

Bu atölye çalışmasında çocuklar, sergide algıladıkları dijital devrimi kendilerine göre yorumlayacak. Bu yorumlardan esprili bir senaryo çıkarıp, tablet yardımıyla stop motion filmler hazırlayacaklar.

23 Mart 2016 Cumartesi günü çalışmasından


Tüm VideolarSergide hangi eserleri göreceksiniz?

  • will.i.am, Yuri Suzuki, Pasha Shapiro ve Ernst Weber''ın Google''la ortaklaşa hazırladığı DevArt enstalasyonu.
  • Umbrellium, Universal Everything, Minimaforms ve Susan Kare''in de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü tasarımcıların işleri.
  • Christopher Nolan''ın Inception''ı ve Alfonso Cuarón''un Gravity''sindeki özel efekt tekniklerini uygulamalı olarak tecrübe etme fırsatı.
  • Pac-Man ve Space Invaders gibi video oyun tarihine damgasını vurmuş retro oyunları oynama imkânı.
  • 3 boyutlu laser ışıkları, giyilebilir teknolji ve dev robotlarla teknolojinin dünyasının bugünü ve yarını.
  • Björk, Brian Eno, Radiohead ve Squarepusher''ın görsel ve sesi mükemmeliyette buluşturan işleri.

Sponsorlar