ORİJİNALİ KADAR İYİ ARCADE FIRE COVER’LARI

Kanada’nın 2000’lerin başındaki pek meşhur indie rock jenerasyonunun en önemli temsilcilerinin başında gelen Arcade Fire, 2001 yılından beri aktif olduğu kariyerinde çıtayı hem işitsel, hem de görsel anlamda hayli yükseltti.

2004 yılında Funeral’la resmen başlayan Arcade Fire diskografisi, bugüne kadar yayınlanan toplam 4 albümle son halini haldı. 2013 yılında yayınlanan ve grubun büyük hayranı David Bowie’nin de konuk sanatçı olarak yer aldığı Reflektor, Kanadalı grubun belki de bugüne kadarki en iyi kaydıydı. Bu harika kaydı, yaratıcı bir promosyon yöntemi ve görsel paketle eşleyen Arcade Fire, hiç şüphesiz ki günümüzün en önemli gruplarından biri.

Sadece bir müzik grubu olarak değil, komple bir sanatçı olarak değerlendirmenin daha doğru olacağı Arcade Fire, 12 Haziran’a kadar sürecek dünyanın en büyük teknoloji sergisi Digital Revolution’da interaktif videosu The Wilderness Downtown’la karşınıza çıkacak.

Kanadalı grubun müziğini değerlendirmek yerine, farklı sanatçıların Arcade Fire şarkılarına bakış açılarını yansıtan cover performanslarını sizler için inceledik.

Dave Grohl’un Nirvana’nın ardından bir kez daha rock müzik ikonluğunu gözler önüne serdiği grubu Foo Fighters, Keep The Car Running’i yorumluyor.

2015FooFighters_EM__017140115.article_x4

İlk albümleri ile büyük sükse yapan Loveless Kardeşler’in grubu Drenge, Ready To Start’ı yorumluyor.

drengenew970600

İkonik müzisyen Peter Gabriel da Arcade Fire’a hayranlık duyan isimlerden. Gabriel, My Body is a Cage’i yorumluyor.

peter-gabriel-1300x630__artist-large

Pop/rock’ın İskoç yıldızı Paolo Nutini, Wake Up cover’ıyla Arcade Fire’a saygıda kusur etmiyor.

Paolo Nutini

Son albümü I Love You, Honeybear’le geçtiğimiz yılın yıldızlarından biri olmayı başaran Father John Misty, The Suburbs’ü cover’lıyor.

1401x788-JoshTillman_RollingStone_20