Robot Kodlama Atölyesi

"Sadece izleme, dönüşümün parçası ol"

Çocukların, basit programlama ile robotların hareketlerini tasarlayacakları, onları dans ettirip, resimler çizdirecekleri atölye çalışmalarımıza sizleri de bekliyoruz.

Robotlar hayatımızdaki yeri gün geçtikçe artmakta, çocuklarımızın robotlarla küçük yaşta keyifli ve güzel bir şekilde tanışmalarını istiyoruz.

Özgür* yazılım ve donanımlarla, bu tanışmanın doğru bir şekilde başlaması için giriş seviyesinde bir atölye tasarladık. Bu atölyede Scratch blokları ile özelleştirilebilir Mbot robotları kullanmayı öğrenecekler. Robotları ile müzik, resim yapacaklar ve çeşitli oyunlar oynayacaklar. Basit programlama rutinleri ile robotların davranışlarını değiştirecekler.

Her çocuğun, ilgi alanları, deneyimleri ve istekleri farklı olduğu için bu atölye çalışması, farklı yaş ve seviyeye göre özelleştirilebilir şekilde tasarlanmıştır. Kodlama, sensör kullanımı, robotlarla ile sanat üretimi gibi bir çok farklı konuda basit düzeyde etkinlikler yapılacaktır.

Ayrıca atölye sırasında takım çalışması, ekip içi iletişim, problem çözme becerilerinin arttırılması hedeflenmiştir.

* Etkinlikte kullanılan özgür ve ücretsiz olan yazılım dili, MIT Media Lab'daki Lifelong Kindergarden grubu tarafından üretilmiş Scratch dilinin bir türevi olan Mblock'tur. Kullanılan donanımlar ise Arduino'nun bir türevi olan, Shenzhen Maker Works Teknoloji firması tarafından üretilen ve açık Donanım lisansı ile tüm şemaları açılmış, Makeblock Mbot robot setidir.

* Etkinlik ücretsizdir.

7, 14, 15, 21, 22, 28, 29 Mayıs

Seanslar:

  • 11.00 - 11.45
  • 12.00 - 12.45
  • 13.00 - 13.45
  • 15.00 - 15.45
  • 16.00 - 16.45
  • 17.00 - 17.45
  • 18.00 - 18.45

Yaş grubu: 7 - 12

Yoğun ilgiyle karşılanan etkinliğin tüm seansları dolmuştur, ilginize çok teşekkür ederiz.

Sponsorlar